Ливърпул нанесе тежък удар върху основния си конкурент в английската Премишър Лийг Манчестър Сити. Мърсисайдци сразиха "гражданите" с 3:1 на "Анфийлд" в голямото дерби от 12-ия кръг и по този начин увеличиха аванса си на върха на класирането. Преднината на отбора на Юрген Клоп пред този на Пеп Гуардиола вече е 9 точки и съответно - 8 точки пред преследвачите Лестър и Челси.

Домакините бяха по-добрият отбор и вдъхновени от мощната подкрепа на феновете си заслужено стигнаха до победата. Те поведоха още в 6-ата минута след гол на Фабиньо. Мохамед Салах удвои в 13-ата. Садио Мане вкара третия гол в 51-вата минута. Бернардо Силва върна едно попадение да Сити в 78-вата. В другите срещи от днес Манчестър Юн победи у дома Брайтън с 3:1, а Уулвърхямптън надигра гостуващия Астън Вила с 2:1.