Европейският клубен шампион Ливърпул издържа австрийския тест и продължава да брани трофея в Шампионската лига. Червените се нуждаеха от равенство при гостуването си на Залцбург, но победиха с 2:0, след като нокаутираха съеперника с два гола в рамките само на минута след почивката. През първата част домакините натискаха и дадоха всичко, но не успяха да отбележат, а Ливърпул също имаше своите шансове.

В началото на второто полувреме нападателят на Залцбург Хааланд пропусна от удобна позиция. В 57-та минута Садио Мане бе изведен отляво, преодоля защитник и центрира на главата на Наби Кейта, който прати топката в мрежата. Минута по-късно Мохамед Салах вкара страхотен гол. Той се пребори за една топка след дълго подаване, преодоля вратаря и от изключително малък ъгъл порази вратата за втори път. Така червените станаха първи в групата, а напрред продължава и Наполи, който победи аутсайдера Генк с 4:0.