Дания излъга Перу с 1:0 в мач от група С на световното по футбол в Русия, в която са още Франция и Австралия. Юсуф Поулсен донесе победата на червения динамит с гол в 59-та минута. Датчаните организираха контра, Кристиан Ериксен използва огромна пробойна в отбраната, напредна и изведе Поулсен, който не сгреши. В самия край на първото полувреме перуанците пропуснаха дузпа. Кристиан Куева падна в наказателното поле на датчаните, гамбийският рефер Бакари Гасама спря играта и се консултира със системата ВАР. Решението му бе 11-метров наказателен удар,  но изпълнението на Куева бе много лошо и топката мина високо над вратата.

След гола на датчаните Перу натисна здраво, но така и не успя да стигне поне до изравнителен гол. Като цяло перуанците направиха много пропуски, като в това отношение се отличиха Фарфан и Гереро, но и вратарят на Дания Шмайхел бе на висота.