Бразилия е първият отбор, който си осигури полуфинал в домакинския си турнир Копа Америка! Кариоките изстрадаха победата срещу коравия тим на Парагвай след дузпи, след като в редовното време двата тима не си отбелязаха гол. Селесао не успя да се възползва от численото си преимущество когато "гуараните" останаха с човек по малко от 58-ата минута. Тогава Фабиан Балбуена бе изгонен с директен червен картон. Така победителят трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи. Там "кариоките" показаха по-точен мерник и с 4:3 попадения се добраха до следващата фаза.

В лотарията на дузпите Бразилия показа по-здрави нерви. Гомес пропусна още първия наказателен удар за Парагвай. Роберто Фирмино даде надежда на "гуараните", пропускайки при четвъртия удар за домакините, но веднага след това и Дерлис Гонзалес не успя да уцели вратата. Така решаващият удар бе за Габриел Жезус, който бе точен и донесе успеха на своя тим за крайното 4:3. С тази победа Бразилия продължава на 1/2-финал, където ще срещне победителя от сблъсъка между Венецуела и Аржентина.

Бразилия - Парагвай 0:0 (4:3 при дузпите)