Ботев Пловдив продължава да върви смело към първата шестица след 6-та поредна победа в първенството и 7-ма във всички турнири. „Канарчетата“ победиха Витоша Бистрица в последния есенен кръг на „Ефбет Първа професионална лига“ с 2:0 като гост и се изкачиха на 8-та позиция, на точка от 6-ия Славия.

Мачът отново бе решен от гения на звездата на „канарчетата“ Тодор Неделев, който записа гол и асистенция. Второто попадение бе дело на Фернандо Виана, който може би записа последния си мач за „жълто-черните“.

През първото полувреме мачът бе скучен, но „канарчетата“бяха по  активни на терена. Най-чистото положение бе в края на частта, когато Тодор Неделев удари греда от малък ъгъл.

Втората част започна с марково изпълнение на Неделев. В 46-тата минута той получи топката от Джонатан в центъра, прекара топката през краката на защитник на „Витоша“ и от над 30 метра прати топката в горния ляв ъгъл на Християн Василев.

Мачът бе затворен в 81-та минута, когато с хубав пас Неделев матира отбраната на „Витоша“ и изведе очи в очи Фернандо Виана срещу вратаря. Бразилецът на сгреши и оформи крайния резултат.

ВИТОША - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:2
0:1 Неделев (46)
0:2 Виана (80)

ВИТОША: 1. Василев, 2. Гочев, 3. Зюмбулев, 5. Бонев, 7. Кочилов, 10. Амзин, 14. Садула, 23. Гъргоров, 80. Котев, 93. Кабов, 17. Динев

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 1. Георгиев, 2. Перейра, 25. Работов, 3. Пиргов, 28. Филипов, 18. Терзиев, 17. Балтанов, 14. Шопов, 8. Неделев, 10. Вутов, 92. Виана