Ботев записа първа победа в контролите на подготвителния лагер в Алания, Турция. След равенството 2:2 с Раднички Ниш преди два дни, жълто-черните победиха украинския елитен тим на Олександрия с 1:0. Единственото попадение бе дело на новото попълнение от Бразилия Диого Кампос в 35-та минута.

Ботев започна по-активно и още в началото Неделев застраши вратата на съперника, но вратарят изчисти в корнер. В 18-та минута Кампос вкара гол, който бе отменен заради спорна засада. В 35-та минута бразилецът се измъкна зад защитата, надбяга противнико защитник и пусна технично топката покрай вратаря – 1:0 за Ботев. В самия край на първото полувреме Кампос можеше да вкара втори гол, но пропусна от чисто положение след хубав пас на Балтанов.

След почивката голям пропуск направи и Стивън Петков, а първи минути за отбора записа и привлеченият от Левски защитник Димитър Пиргов. В последните минути Йордан Минев фаулира противников игра и реферът малко пресилено посочи бялата точка. Минев протестира и бе изгонен, като канарчетата доиграха мача с 10 души. Чворович обаче спаси дузпата и така канарчетата се поздравиха с победата.

Ботев: 22. Кайзер, 2. Панов, 18. Терзиев, 70. Димов, 23. Минев, 10. Юсеин, 17. Балтанов, 8. Неделев, 93. Густаво, 29. Ндонгала, 9. Кампос

Резерви: 99. Чворович, 6. Юлиано, 7. Бризола, 30. Купенов, 31. Пиргов, 26. Георгиев, 28. Шопов, 27. Василев, 14. Калчев, 16. Жилов, 28. Дерменов, 79. Добрев