Двете момичета, привлечени като обвиняеми за жестокото убийство на 37-годишния Георги Кузев в Пловдив, ще поискат от Апелативния съд да промени наложената им най-тежка мярка за неотклонение – „задържане под стража“. За разлика от тях тримата непълнолетни младежи, които също са обвиняеми по случая, не са обжалвали ареста си.
Припомняме, че Окръжният съд вече остави петимата в ареста.
В мотивите си съдия Петко Минев е акцентирал върху тежестта на обвинението, данните, които сочат на този етап към съпричастност на непълнолетните към престъплението, както и необходимостта да бъде предотвратено възможното им укриване или извършване на друго престъпление.
Жалбите на момичетата ще бъдат разгледани на втора инстанция в Апелативния съд – Пловдив в четвъртък.
Петимата непълнолетни Теодор, Георги, Павел, Михаела и Виктория на възраст между 14 и 17 години – са обвинени в умишленото убийство на Георги Кузев, извършено в съучастие. По данни, представени от разследването, за случая са разпитани множество свидетели, сред които и петима преки очевидци, дали показания за действията на всеки от обвиняемите.
Преди заседанието близките на Кузев ще се съберат на мирен протест пред Съдебната палата.
Близки на убития Кузев готвят протест в Пловдив
Реакции от Кричим: Не омаловажавайте жестокото убийство на Георги Кузев с оправдания
Кричим се обедини в подкрепа на семейството на Георги Кузев, поставиха дарителски кутии
Брутални снимки от социалните мрежи от нападението срещу Георги Кузев
„Това е варварство, не е човешко!": Пловдивчани потресени след убийството на Младежкия хълм ВИДЕО
„Първата им акция": Съдия Минев с нови разкрития за жестокото убийство на Младеж
Още от категорията
Виж всички
Правят първа копка на новия парк на Пловдив от 79 дка с водни огледала и амфитеатър