
Равномерно и бавно са пуснати всички води, които е трябвало да се влеят в река Марица. За тази цел водата е задържана в язовирите и е пускана поетапно. Целта е да се контролира нивото на реката така че да не прелее от корито си и да не наводни Пловдив. Това заяви министърът на околната среда и водите Емил Димитров-Ревизоро по време на изслушването в парламента относно влошената метеорологична обстановка в страната.
Той успокои, че язовир "Камчия" е пълен и проблем с водата няма да има. Язовир "Тича" има вода за две години. Вода в язовирите има поне за две години, в някои и за три, както обясни министърът на околната среда и водите.
Водните ресурси в страната се управляват в тази ситуация, както трябва, по думите й, затова и гражданите трябва да са спокойни.
Няма проблем с газовите връзки заради усложнената ситуация, стана ясно още от думите на Теменужка Петкова. Не сме спирала да получаваме газ, по думите й. Въпросът й бе зададен от ГЕРБ заради данните за опасност за газовата връзка България - Гърция.
Министърът успокои, че язовир "Камчия" е пълен и проблем с водата няма да има. Язовир "Тича" има вода за две години. Вода в язовирите има поне за две години, в някои и за три, както обясни министърът на околната среда и водите.
- 19:00 "Маршът на свободата" набира сила, още организации подкрепиха заведенията и протеста им
- 17:59 Пожар лумна в кино Космос, огнеборци са на място
- 20:32 Напук на мерките! Луд купон с Милко Калайджиев и 50 души в Рибарника
- 13:00 Над 400 таксиметрови шофьори в Пловдив остават без работа заради чиновническо безхаберие
Напишете коментар
Вашите коментари през Trafficnews.bgБатко 18:24, 14.01.2021
А, то ние тука така си плаваме :D И да ни наводните, поне няма да засяда ферибота :D
Тошо 20:08, 14.01.2021
Не сте направили никаква организация, просто изкарахте късмет