Топ боксьорът ни не успя да се класира за олимпиадата в Рио де Жанейро. Това се случи по време на олимпийския квалификационен турнир по бокс във венецуелския град Варгас, научи TrafficNews.bg

Хакобян загуби четвъртфинала си в категория до 75 килограма срещу представителя на Венецуела Хосе Пинто.

„Арман имаше видимо превъзходство и в двата рунда. Съдиите го ощетиха, защото до голяма степен те решиха изхода на мача с 3:0 гласа за Пинто и така местният боксьор продължи напред”, възмути се Иван Запрянов-Зулата пред  TrafficNews.bg

Още първият рунд загатна затова, което ще се случи. След равностойни три минути двама от съдиите дадоха резултат 10:9 за венецуелеца, а един дори 10:8.

Във втория рунд българинът бе очевидно по-добър от своя съперник, но решението на съдиите отново бе в полза на Пинто.

Единственият рунд, в който представителят на домакините надигра Хакобян бе третият и така в крайна сметка българинът отпадна от турнира.

Вчера другата ни надежда Спас Генов загуби от Джонатан Есвикъл от САЩ и също отпадна от квалификациите за игрите в Рио.