
Затвор за двамата шофьори – Христос Боскос и Васил Калев, поиска адвокатката на Катерина Матеева, която бе премазана на автобусната спирка на бул. „Победа”. Според защитничката на момичето най- тежкото наказание за двамата ще е заслужено заради 4-те средни телесни повреди и множеството наранявания.
Прокуратурата обаче поиска условни присъди за Боскос и Калев с три години изпитателен срок, както и отнемането на шофьорските им талони за срок от две години.
Според Обвинението, ако Калев не е влязъл а кръстовището на жълт светофар до удар с нисана на Боскос нямало да се стигне.
Гъркът не присъства в залата, а адвокатът му Кутрянски припомни, че Боскос е признал вината си е платил всички имуществени вреди причинени при катастрофата.
Адвокатът му поиска административно наказание за Боскос, както и да бъде освободен от наказателна отговорност. Очаква се Районният съд да произнесе присъда за двамата шофьори. В залата са Кари и родителите й.
Очаквайте подробности!
Какво разказа Кари - ВИЖТЕ ТУК
TrafficNews.bg
Още от категорията

Почина съдия от ВКС

Екстремните метеорологични явления зачестяват

Сигнал за бомба евакуира Софийския районен съд
Акценти






Корупцията, която убива, превърна Балканите във врящ котел


Капризите на март – сняг заваля в Пловдив
