"Аз не съм против частните болници, а против разкриването на частни болници там, където няма нужда от това". Това заяви пред bTV депутатът от ГЕРБ проф. Костадин Ангелов.
"Аз лобирам за държавните болници и защитавам техния интерес, винаги съм го правил и ще продължа да го правя. От трибуната на Народното събрание бившият министър Стойчо Кацаров каза, че всичко е наред за заповедта за строеж на нова болница. И ще ви кажа какво не е наред. Ето аз съм извадил от действащата национална здравна карта в България. Потребостите от активни легла за лечение е 8 151 легла, през 2020 година в София имаме 10 868 легла. Т.е. ние имаме 2 500 легла повече, отколкото са изискванията, за да задоволим потребностите на гражданите в София. Ако разкрием още една болница с още 500 легла, това означава да станем над 3 000 на здравна карта. Аз не съм против частните болници, аз съм против разкриването на частни болници там, където няма нужда. Там където има, и аз съм подписвал да се разкриват болници, включително и въпросната "Сърце и мозък" в Бургас, защото там имаме потребности. Това е нещото, което е притеснително в цялата ситуация. Аз не съм против частните болници, а против разкриването на частни болници там, където няма нужда от това", заяви Ангелов.
Още от категорията
Виж всички
Германски лекар призна за убийството на 12 пациенти
Първата гореща вълна за годината взе над 200 жертви в Испания