Женският волейболен отбор на Марица спечели първото място в анкетата за Спортист на Пловдив. Жълто-сините получиха заслужено признание, след като през изминаващата година спечелиха трета поредна титла в шампионата, Купата на България и извършиха исторически подвиг, като пробиха до груповата фаза на Шампионската лига след драматична победа срещу силния руски тим на Енисей. Волейболистките и техния треньор Иван Петков бяха наградени от кмета на града Иван Тотев. За съжаление каратистът Александър Команов, който вчера завоюва третата си световна титла, остана извън класацията, тъй като гласуването вече беше проведено на по-ранен етап. Голямото му постижение обаче не остана неотбелязано на церемонията по награждаването, а брат му Иван, който стана втори, зае трето място в анкетата заради бронзовия си медал от световното по-рано през годината.

Първото място при младите таланти грабна лекоатлетката Александра Начева, която стана световна вицешампионка в тройния скок на шампионата в Кения до 18 години и 4-та на европейското до 20 години в Гросето, Италия. Също така ученичката от Руската гимназия подобри общо 4 национални рекорда в рамките на настоящата година и завършва сезона като номер 1 в света по постижение до 18 години.

Бяха почетени спортистите в неравностойно положение, както и юбилярите през 2017 година - капитанката на отбора ни за Фед Къп в тениса Дора Рангелова, баскетболните легенди Цонка Вайсилова и Милко Арабаджийски, доайенът в спортната гимнастика Никола Николов.  Специални нвагради получиха пловдивските рефери Георги Кабаков и Мартин Маргаритов, които преди броени дни ръководеха мача от младежката Шампионска лига между Реал М и Борусия Д.