Най-добрият ни тенисист Григор Димитров изигра страхотен мач и се класира за четвъртфиналите на турнира от Големия шлем Ю Ес Оупън. Гришо напомни за най-добрите си дни и срази в три сета със 7:5, 6:3, 6:4 австралийския младок Алекс де Минор, който в предишния кръг изненадващо отсрани японеца Кей Нишикори. Така Димитров за пръв път се класира за четвъртфинал на последния за годината турнир от Шлема в Ню Йорк и това  е негов личен рекорд. За място на полуфиналите той ще играе с швейцарската легенда Роджър Федерер, който се разправи с белгиеца Давид Гофен след 6:2, 6:2, 6:0.

Григор игра на много високо ниво срещу австралиеца и направи може би най-силния си мач напоследък. Той сервираше мощно и уверено, форхендът му работеше почти безотказно, водеше умело разиграванията от дъното на корта, движеше се отлично и се защитаваше перфектно срещу агресивния австралиец, като го принуждаваше да греши. Гришо оползотвори първия си брейкпойнт в края на първия сет, за да го спечели със 7:5. След това проби в началото на втората част и задържа аванса си до края. В третия сет нещата вървяха гейм за гейм до 3:3, когато Гришо материализира третия брейкпойнт в гейма и поведе с 4:3, след което затвори мача, бурно подкрепян от солидна българска агитка. С победата си Гришо ще се завърне в Топ 50 на света и в новата ранглиста ще заеме 42-ро място към днешна дата.