Ботев надигра с 3:0 Витоша (Бистрица) в мач от 24-ия кръг на Първа лига и записа първа пролетна победа в първенството.

Силно първо полувреме и отлична игра на Жоао Паоло бяха напълно достатъчни за класическата победа, за която жълто-черните дори не се измориха достатъчно. Канарчетата направиха още куп пропуски, пропуснаха и дузпа чрез Неделев преди почивката.

След почивката домакините значително намалиха оборотите и дори предоставиха инициативата на футболистите на Витоша. Разликата в класите обаче бе твърде голяма, за да се стигне до някаква изненада. В 78-та минута при една контра влезлият Стивън Петков стреля отдалеч, но право в ръцете на вратаря. В следващата минута канарчетата вкараха гол красавец.

Това бе първа победа на Ботев след подновяването на първенството в Първа лига.