Унгарският плувец Тамаш Кендереши е задържан в Република Корея заради сексуално посегателство срещу местна жена. Заради обвиненията 22-годишният Кендереши няма право да напуска азиатската страна за период от 10 дни.

Унгарецът, бронзов медалист на 200 метра бътерфлай от Олимпийските игри в Рио де Жанейро през 2016 година, е в Република Корея за участие на световното първенство по плувни спортове в Гуанджу. Той завърши на последно място във финала на коронната си дисциплина. За да се класира за нея Кендереше спечели допълнително плуване срещу най-добрия български плувец Антъни Иванов, припомня sportal.bg.

Според световните информационни агенци жалбата срещу Кендереши е подадена от 18-годишно момиче. От унгарския национален отбор по плуване са потвърди, че плувецът е бил отведен за разпит и след това освободен. Носителят на сребърен и бронзов медали от европейски първенства отрича вината си.