Спортно училище Васил "Левски" отбеляза своя патронен празник. На церемонията присъстваха директора на дирекция „Младежки дейности и спорт” Иван Запрянов, директора на училището Ружка Генова, имаше и представител от Министерството на спорта - Надежда Василева, зам.-кмета на район "Западен" Елена Георгиева, мениджърът на ВК Марица Борис Халачев. На церемонията бяха и олимпийският шампион по вдигане на тежести Асен Златев, световната шампионка по художествена гимнастика Петя Чолакова, първият треньор на легендарната ни гимнастичка Мария Петрова - Наталия Муравенова.

Бяха поднесени венци пред паметника на Васил Левски в двора на училището, а деца от училището припомниха за живота на големия български революционер. Паметта на Апостола беше почетена и с едноминутно мълчание.

След това се проведе и церемония по награждаването на 10-те най-добри спортисти на училището за 2023-а година.

Световната шампионка по художествена гимнастика за девойки Ванеса Емилова стана най-добър спортист на пловдивското спортното училище "Васил Левски". Ванеса стана световна шампионка с ансамбъла за девойки.

Щангистката Бояна Костадинова е втора. Тя спечели сребърен медал в двубоя до 45 кг. на Европейското за кадетки, златен медал в изтласкването и сребърен в изхвърлянето. Преди дни тя участва и на Европейското първенство за жени за София.

На трето място завърши щангистът Виктор Костадинов, който спечели бронз в двубоя до 67 кг. на Европейското за кадетки и бронз в изтласкването.

Състезателите на отбора по борба на Локомотив Есад Бозали и Александър Делчев са 4-ти и 5-ти.

На 6-то място са волейболистките на Марица, а седмото място е за гимнастика Радослав Йотов.

На осма позиция е състезателката по кану-каяк Радостина Ангелова, а щангистите Галин Продански и Димитър Дончев са съответно 9-ти и 10-ти.

За най-добър треньор беше определена Нина Саръсакалова, която е треньор на Ванеса Емилова.

Най-добър учител на годината е Албена Троева.

За възпитател на годината беше определена Карина Русева.

"Чувствам се много добре и искам да благодаря на всички, които ме подкрепяха и бяха зад мен през изминалата година, за да стигна до това ниво и да бъда Спортист номер 1 на Спортното училище. Предстои ми още много труд, за да постигна целите си", заяви пред TrafficNews Ванеса Емилова.