България не успя да се класира в по-горната втора група на Евроафриканската зона на турнира за Купа Дейвис – неофициално световно отборно световно първенство по тенис за мъже. На кортовете на Локомотив в Пловдив нашите загубиха с 1:2 победи от Монако в решителната среща между победителите в двата потока.
В решителната среща на двойки Васко Младенов и Димитър Кузманов отстъпиха с 4:6, 3:6 от Ромейн Арнеодо и Бенжамен Балере за 1 час и 39 минути игра. Преди това на сингъл Александър Лазов загуби с 4:6, 4:6 от Ромейн Арнеодо, а Димитър Кузманов разгроми с 6:2, 6:1 Люка Катарина. За последно България бе във втора група през 2016 година.
Още от категорията
Виж всички
Пловдивчанката Елизара Янева не успя да преодолее втория кръг на квалификациите на Уимбълдън
Григор Димитров на четвъртфинал в Майорка