Пловдивският Локомотив грабна втора победа в шампионата на Висшата лига по волейбол за мъже. В мач от втория кръг на Източната група в негостоприемната зала на Царево черно-белите победиха с 3:1 (21:25, 25:19, 25:18, 25:13). Локо загуби първия гейм, но след това бе значително по-добрият тим и стигна до пълен обрат в мача, като превъзходството му в последната част бе осезаемо. В следващия кръг Пловдивски Спортклуб Локомотив почива.

Другият пловдивски тим Виктория Волей записа втора драматична загуба като гост на бургансккия Дея спорт. Домакините победиха с 3:2 /25:22, 21:25, 22:25, 25:21, 15:12/ в оспорван двубой, в който викторианци поведоха 2:1 гейма, но не успяха да удържат преднината си. В следващия кръг Виктория Волей приема Раковски на 9 ноември от 17 часа в залата на СОУ "Цар Симеон Велики". В класирането начело е Локомотив Пд с пълен актив от 6 точки. Виктория Волей е пети с 2 точки.