Българският феномен в световната тежка атлетика Карлос Насар беше избран, обявен и награден за щангист номер едно в Европа за 2025 г. 21-годишният ни суперталант спечели наградата за най-добър при мъжете, която се връчва от Европейската федерация по вдигане на тежести и Европейската асоциация на спортните журналисти (AIPS Europe), в чието ръководство пък е друг българин - президентът на Българската асоциация на спортните журналисти Найден Тодоров, предаде "24 часа".

Карлос Насар спечели отново гласуването на спортните журналисти за най-добър в Европа при мъжете сред абсолютно всички щангисти от всички категории, след като през 2025 г. стана световен и европейски шампион. Насар е номер 1 и за 2024 г., когато триумфира и с олимпийската титла в Париж в добавка към световна и европейска.
За изминалите две години той е и спортист номер едно на България.

Карлос Насар получи наградата си за най-добър във вдигането на тежести в Европа за 2025 г. на специална церемония по време на Европейското първенство по вдигане на тежести в Батуми (Грузия). Така той вече се озова под прожекторите, още преди да е излязъл да вдига за нова европейска титла. Българската мегазвезда ще преследва златото в категория до 94 кг. Състезанието е на 24 април от 14 часа българско време и се очаква с огромен интерес, именно заради участието на щангист номер едно в Европа, който се утвърди и със статут на най-голямата актуална звезда във вдигането на тежести в света.

За номер едно за 2025 г. при жените беше избрана Солфрид Коанда (Норвегия).
Още от категорията
Виж всички
Григор Димитров отсече: Животът не е само тенис, нямам какво да доказвам на никого
Пловдивчанинът Диан Пампорджиев 7-ми на Европейското по щанги