Александрина Найденова спечели турнира по тенис на твърди кортове в зала в Цуайин (Китай) с награден фонд 25 хиляди долара. Българката, която е родом от Пловдив, записа историческа първа титла в кариерата си на турнир от такъв ранг на ITF. Това се случи след категоричен успех над представителката на домакините Яйди Янг с 7:5, 6:3 за 57 минути игра.

Срещата не започна добре за Найденова, която загуби още откриващото подаване в мача. В последствие успя да изравни за 3:3 и поведе с 6:5. Тогава Яйди Янг се пропука и допусна пробив на 0. Българката спечели със 7:5 и доби увереност. Найденова започна устремно втората част и стигна до брейк за 3:1, след което взе подаването си и направи нов такъв и дръпна с 5:1. Последва отпускане до 5:3, но българката показа класа и след гейм на 0 заслужено ликува с титлата, информира sportal.bg.