Иран приземи България с 3:1 /25:22, 25:20, 20:25, 25:19/ във втория мач на световното първенство по волейбол за мъже, на което сме домакини заедно с Италия. Подкрепата на публиката въвр Варна не се оказа достатъчна за националите ни за втора победа в предварителната група след успеха срещу Финландия с 3:0 на старта на шампионата. В нашата група са още отборите на Полша, Пуерто Рико и Куба, като първите 4 в класирането продължават в следващата фаза.

Отборът на Пламен Константинов изигра слаб мач и съвсем закономерно загуби. В първите два гейма националите допуснаха доста грешки, не успяха да спрат атаката на шампионите в азиатските игри, бяха неубедителни на сервис и допуснаха съперниците да се откъснат с 2:0. В третата част нашите излязоха по-мотивирани, взеха аванс от точка-две до средата на гейма, Иран успя да изравни, но в края с много раздаване успяхме да пречупим съперника и да останем в мача. За съжаление българите не успяха в пълна степен да използват вдъхновението от спечеления гейм и рухнаха в края на четвъртия гейм. В следващата среща утре, петък, от 20.30 часа във Варна играем срещу Пуерто Рико.

БЪЛГАРИЯ - ИРАН 1:3 (22:25, 20:25, 25:21, 19:25)
БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Николай Учиков, Тодор Скримов, Валентин Братоев, Виктор Йосифов, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро
Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ
ИРАН: Сайед Мир Маруфлакрани, Фархад Гаеми, Амир Гафур, Милад Ебадипур, Али Шарифиеи, Мохамад Мусави - Махди Маранди-либеро
Старши треньор: ИГОР КОЛАКОВИЧ.