Българският плувец Кристиян Голомеев спечели сребърен медал на световното първенство в Гуанджу. 26-годишният спортист, който се състезава за Гърция, завърши втори на 50 метра свободен стил. Американецът Кейлъб Дресъл триумфира с 21,04 секунди. Голомеев раздели второто място с бразилеца Бруно Фатус, като двамата финишираха за 21,45 секунди.

Кристиян е син на Цветан Голомеев - дългогодишен национален рекордьор на 50 и 100 м свободен стил, участник на две олимпиади. Също така той е племенник на легендарния български баскетболист Атанас Голомеев, пише БЛИЦ.

На европейското първенство по плуване през миналата година в Глазгоу Кристиян Голомеев завърши на второ място, а това му помогна да заеме втората позиция в анкетата за Спортист на годината на Гърция за 2018 г.