Боксьорите от Пловдив и региона грабнаха три медала – 2 златни и 1 сребърен от първия кръг на държавното лично отборно първенство и Купа България за младежи в Горна Оряховица. Боксов клуб Първенец пък спечели трето място в отборното класиране само с двама боксьори. В категория до 91 кг Божидар Божков /на снимката вляво/ завоюва титлата след убедителна победа на финала срещу Георги Лефтеров от Боксова академия с 3:0 съдийски гласа. Големият удар обаче боксьорът на Първенец нанесе в полуфинала, в който надигра тотално италианеца, състезаващ се за Локомотив Сф и европейски вицешампион за младежи Виненцо Флачети.

В категория до 75 кг Стоил Станоев /на снимката вдясно/ спечели сребърен медал след загуба на финала во оспорван мач от национала Рами Киуан от Червен Бряг. Така двамата боксьори на Първенец станаха трети в отборното след Локомотив Сф и Черноморец Бургас. Много съм доволен от момчетата, но искам да изкажа специални благодарности за подкрепата на Община Родопи и нейния кмет Пламен Спасов, без чиято помощ нашият клуб нямаше да може да просъществува, заяви президентът на БК Първенец Петър Кренчев.

Другия златен медал за Пловдив донесе боксьорът на Юнайтед спорт  Пенчо Цветков при най-тежките в категория +91 кг. На финала той отказа още в първия рунд Джими Деянов от Мизия и напълно заслужено грабна титлата в категорията.