Локомотив приключи сезон 2020-2021 със зрелищно равенство - 3:3 срещу Арда. Тимът губеше с 3:1, но успя да стигне до точката. Така "смърфовете" изпратиха третия си най-успешен сезон в историята след първото място през 2004г. и второто място през 1973г. Сега тимът отново е със сребърните медали, които ще получи след края на двубоя.

В 4-та минута подаване на Александър Георгиев в наказателното поле намери Спас Делев, който веднага стреля и не остави шансове на Томов за 1:0.

В 13-та минута чудесно центриране на Момчил Цветанов намери юношата Александър Колев, който се разписа за първи път на Локомотив в първия си мач като титуляр за Локомотив - 1:1.

В 23-та минута удар на Конър Руан премина покрай вратата.

В 43-та минута Спас Делев вкара втори гол. Делев пое топката от границата на наказателното поле справи се с 5 играчи на Локомотив и реализира за 2:1.

В 50-та минута Лозев центрира към Тонислав Йорданов, който засече с глава и реализира за 3:1.

В 63-та минута удар на Карагарен беше спасен от Симеонов.

В 66-та минута Карагарен пусна към Илиев, който стреля, но Симеонов спаси, капитанът на Локомотив отправи втори удар, който влезе във вратата за 3:2.

В 89-та минута синът на Георги Иванов Александър успя да реализира и да изравни резултата. Цветанов пусна към Иванов, който излъга бранител на Арда, стреля и вкара за 3:3.

След края на двубоя ще се състои и церемонията по награждаването с историческите сребърни медали за тима. Локомотив не беше ставал втори от 1973г.

Локомотив приключи сезона на второто място с 61 точки, а Арда остана на четвъртото място с 49 точки.

Арда: Васил Симеонов, Спас Делев (Иван Коконов 57 мин.), Александър Георгиев, Никола Таравел, Георги Атанасов (Иван Тилев 74 мин.), Румен Руменов, Деян Лозев (Милен Желев 78 мин.), Алекс Петков (Милен Стоев 46 мин.), Емил Мартинов, Мaртин Костадинов, Тонислав Йорданов (Жуниньо 57 мин.)

Локомотив: Кристиан Томов, Дейвид Малембана, Лукас Масоеро, Конър Руан, Парвиз Умарбаев (Петър Витанов 55 мин.), Даниел Иванов (Александър Иванов 83 мин.),, Александър Колев (Иван Арамазов 68 мин.), Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен (Иван Михайлов 83 мин.), Димитър Илие, Георги Минчев (Георги Мавродиев 67 мин.)