Юношеският национален отбор на България до 19 г. постигна изключително престижен и драматичен успех с 4:3 над връстниците си от Хърватия в последния си мач от международния приятелски турнир, домакин на който бе Загреб. Съставът на Йордан Петков започна силно срещата и успя да открие резултата в средата на първата част, когато Преслав Бачев завърши чудесна контраатака на “лъвчетата”, възползвайки се от центрирането на Александър Александров.

В 37-ата минута Брайкович изравни за домакините, но още преди почивката българската селекция си върна преднината. Точен в 42-ата минута бе Борислав Маринов, който продължи със силните си изяви и след подновяването на играта. Първо обаче Върбанчич възстанови временно равенството, вкарвайки за 2:2 в 54-ата минута.

След час игра съдията Лука Слишкович отсъди дузпа в полза на България, която бе реализирана от Боби Маринов – 3:2 за нашия тим. Само 6 минути по-късно реферът отново посочи бялата точка в полза на нашия състав, като този път зад топката застана Росен Маринов, който също бе безпогрешен и покачи на 4:2.

Последните минути на двубоя се оказаха изключително драматични, след като в 97-ата минута арбитърът изгони вратаря на “лъвчетата” Алекс Божев за втори жълт картон и даде дузпа за домакините. Под рамката застана появилият се като резерва нападател Петър Кирев, но не успя да отрази удара и така бе оформен крайният резултат – 4:3 за България.

За съжаление в юношеския национален отбор нямаше повикани играчи от пловдивските Ботев и Локомотив.

По този начин селекцията на Йордан Петков завършва участието си на турнира в Загреб с 2 победи – над домакините и Естония, и едно поражение в мача на старта срещу Гърция.

България U19: Алекс Божев, Захари Атанасов (Стефан Трайков 79 мин.), Росен Маринов, Мартин Георгиев (Росен Божинов 46 мин.), Михаил Цонев, Антоан Стоянов (Любомир Костов 51 мин.), Чунг Нгуен До, Кристиян Бойчев, Александър Александров (Кристиян Грозданов 46 мин.), Борислав Маринов, Преслав Бачев (Петър Кирев 74 мин.)