Александър Тунчев започна с поражение при неофициалния си дебют начело на Локомотив. Тимът загуби у дома контрола с Берое с 1:3.

Каращият проби в клуба белгиец с български корнери Тайрън Иваноф се контузи и пропусна срещата.

В 13-та минута Николай Николаев центрира към Момчил Цветанов, който стреля с глава, но ударът му премина покрай вратата. В 38-та минута Локомотив отправи удар чрез Муслимович, но Ганев улови. В ответната атака Берое откри след грешка на Илко Пиргов Кукула центрира към Фол, който реализира от воле на опразнената врата.

В 51-та минута Крум Стоянов центрира към Кукула и той засече от воле и вкара втори гол за Берое. В 62-та минута Локомотив върна един гол. С хубав пробив Лукас Салинас навлезе в наказателното поле и с удар покрай Перниш направи резултата 1:2. Кристиан Гомис от Локомотив беше изгонен за втори жълт картон, след нарушение в центъра на терена. В 87-та минута Божидар Пенчев стреля Томов спаси удара му, но Еривалдо при добавката не сгреши и оформи крайното 3:1 за Берое.

Следващият мач на Локомотив е на 22 ноември, когато тимът приема ЦСКА 1948. Това ще бъде и официалният дебют на Александър Тунчев начело на Локомотив.

Локомотив: Илко Пиргов, Николай Николаев, Кристиан Гомис, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Момчил Цветанов, Петър Витанов, Валентино Пулиезе, Лукас Салинас, Кристиан Илич, Кенан Муслимович (Кристиан Томов, Иван Михайлов, Диниш Алмейда, Филип Михалевич, Даниел Димитров, Сашо Лебанов, Христо Русков, Даниел Михайлов, Кристиан Чолаков)

Берое: Генадий Ганев, Джунейт Али, Илиас Хасани, Георги Динков, Крум Стоянов, Карлос Охене, Октавио, Иван Минчев, Димо Бакалов, Алиун Фол, Кукула (Душан Перниш, Кийлън Лебон, Божидар Пенчев, Атанас Йорданов)