Локомотив записа 9-та поредна победа в елита, след като победи Славия с 2:0 като домакин в двубой от 10-ия кръг на първенството. Герой за "смърфовете" стана резервата Алфа Конте, който с две попадения в 70-та и 73-та минути донесе ценния успех на Локо. С успеха Локомотив дръпна на върха с 4 точки пред втория Черно море, а освен това направи нов клубен рекорд, изравнявайки най-дългата победна серия въобще от 9 поредни победи. Досегашният рекорд обаче беше в рамките на два сезона 2002-2003 и 2003-2004, а сега победната серия беше постигната само през този сезон.

В 12-та минута Евандро стреля, но доста неточно.

В 16-та минута Христо Иванов беше изведен сам срещу Вуцов, но стреля покрай вратата, но в ситуацията беше свирена и засада.

В 33-та минута Евандро стреля от дистанция, но право във Вуцов, който улови.

В 44-та минута Минчев беше изведен добре и стреля, но Вуцов парира удара му.

В началото на втората част Минчев свали чудесно за Дион, но той не успя да отправи хубав изстрел и топката излезе в аут.

В 59-та минута Емил Стоев центрира в пеналта, а Денислав Александров засече, но Хоркаш изби, но имаше и засада.

Силните минути за Славия продължиха с опасен изстрел на Ерол Дост, който премина покрай вратата.

След това Иван Минчев стреля от дистанция, но Хоркаш улови.

В 64-та минута Джовани намери чудесно Минчев, който засече, но ударът му беше прекалено слаб и Вуцов улови.

Последва удар на Галин Иванов с глава, който беше изчистен от Сегура малко преди голлинията, но и в тази ситуация имаше засада.

Локо успя да открие в 70-та минута, когато влезлият през втората част Алфа Конте открадна топката, навлезе в пеналта и с техничен удар покрай Вуцов вкара за 1:0.

В 72-та минута Алфа Конте повтори гола си, отново проби чудесно, навлезе в наказателното поле и копна над Вуцов за 2:0.

С победата Локомотив събра 28 точки и дръпна с 4 точки пред втория Черно море, който не успя да спечели в този кръг, правейки 1:1 с ЦСКА 1948. Славия 14-ти с 4 точки.

В сряда Локомотив ще е гостува на шампиона Лудогорец.

Локомотив: Динко Хоркаш, Оливие Камдем, Ефе Али, Хорхе Сегура, Ангел Лясков, Бабакар Дион (Петър Андреев 61 мин.), Евандро Лима (Ивайло Иванов 83 мин.), Христо Иванов (Лео Сена 69 мин.), Джовани (Георги Каракашев 83 мин.), Димитър Илиев (Алфа Конте 61 мин.), Георги Минчев

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Мартин Георгиев, Велко Йеленкович, Венцислав Керчев, Емил Мартинов, Тони Тасев (Емил Стоев 46 мин.), Кристиан Добрев (Денислав Александров 46 мин.), Иван Минчев, Галин Иванов (Владимир Николов 78 мин.), Ерол Дост (Кристиян Стоянов 78 мин.)