Локомотив победи Хебър с 2:1 и записа втора поредна победа като домакин от началото на сезона. Двубоят от третия кръг се игра и два дни преди 96-а годишнина на клуба. Дион вкара най-бързия гол в елита до момента в 33-та секунда, а Чаворски от дузпа изравни в 34-та минута. Победата за Локо донесе Боруков с попадение през второто полувреме.

Преди началото на двубоя беше открита алея на славата на ветераните на клуба пред стадиона по случай 96-а годишнина на отбора.

Локомотив откри алея на славата пред ЛаутаОбщо 16 ветерани са първите в алеята, която ще се разрасне

Още в 33-та секунда Локомотив откри резултата, Карагарен пусна много хубав пас към Бабакар Дион, който с удар от около 11 метра не остави шансове на Дебърлиев - 1:0. Това до момента е и най-бързият гол в родния ни елит за този сезон.

В 17-та минута Емануил Манев се озова на стрелкова позиция и отправи удар, но той премина покрай вратата.

В 25-та минута Клаудио Бонани отправи удар от дистанция, но Пиргов улови.

В 27-та минута Дино можеше да вкара втори гол, но отблизо би над вратата на Хебър.

В 30-та минута Октай Хамдиев стреля с глава, но ударът му беше спасен от Пиргов.

В 33-та минута Хебър стигна до най-чистото си положение в двубоя, Манев стреля от воле, а Пиргов изби в корнер.

В 34-та минута Хебър получи дузпа, след като Пиер Зебли фаулира Емануил Манев в пеналта. Зад топката застана Тодор Чаворски, който вкара за 1:1.

В последните секунди на първата част Карагарен отправи удар, но той премина покрай вратата.

В 63-та минута Карагарен стреля, но топката премина покрай вратата.

В 65-та минута Дион центрира страхотно в наказателното поле, а влезлият през втората част Преслав Боруков засече отблизо с глава за 2:1.

В 72-та минута Карагарен отправи удар, но топката премина над вратата.

Хебър отговори с изстрел с глава след корнер на Олексей Лобов, който Пиргов улови.

В 85-та минута Локомотив можеше да реши всичко, Каракашев пусна към Карагарен, който от три метра не успя да реализира и топката излезе в корнер.

В края на мача Александър Василев стреля от дистанция, но Дебърлиев изби.

С успеха Локомотив е трети с шест точки, а Хебър е на 12-о място с 3 точки.

Следващият мач на Локомотив е на 30 юли - гостуване на Ботев Враца.

Локомотив: Илко Пиргов, Милош Петрович, Мартин Паскалев, Раян Бидунга, Йосип Томашевич, Бабакар Дион (Александър Василев 83 мин.), Георги Каракашев, Пиер Зебли, Бирсент Карагарен (Христо Иванов 90 + 2 мин.), Ивайло Димитров (Преслав Боруков 51 мин.), Димитър Илиев

Хебър: Петър Дебърлиев, Георги Търтов (Мартин Михайлов 80 мин.), Хлеб Бухал, Пламен Крумов, Корнел Осира, Цветелин Тонев, Октай Хамдиев, Олексей Лобов, Клаудио Бонани (Богомил Божуркин 87 мин.), Тодор Чаворски, Емануил Манев (Мауро Секейра 75 мин.)