Локомотив ще е гост днес на Ботев Враца в среща от четвъртия кръг в първенството. Мачът ще се играе на стадион "Христо Ботев" във Враца от 18:30ч.

Локомотив започна много добре първенството и записа две победи и загуби само от шампиона Лудогорец като гост. В миналия кръг тимът победи с 2:1 Хебър у дома, а Ботев Враца завърши 1:1 срещу Септември в София.

В класирането Локомотив е на четвъртото място с 6 точки, а врачани са девети с 4 точки.

"Смърфовете" са в много лоша серия без успех като гост. Те нямат победа от 27 ноември 2021г., когато се справиха с Пирин с 3:2 в Благоевград.

През миналия сезон Локомотив не успя да победи врачани - 0:0 като гост и загуба с 2:4 като домакин.

Хубавата новина за пловдивчани е картотекирането на тримата нови бразилци - Луан, Матеус Силва и Евандро.

Контузени са Венсан Марсел и Петър Витанов.