Локомотив стартира втория полусезон в efbet Лига с равенство - 0:0 при гостуването си на Черно море във Варна в среща от 17-ия кръг в елита. Целият двубой предложи само един точен изстрел.

В 10-та минута Исмаил Иса засече центриране с глава на Родриго, но топката премина покрай вратата.

В 12-та минута удар на Салинас беше спасен от Дюлгеров. Това беше и единственият точен изстрел в двубоя.

В 17-та минута от Черно море имаха претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле, но дузпа не беше отсъдена.

Малко по-късно Цветанов опита да прехвърли Дюлгеров, но ударът му премина в аут.

В 78-та минута удар на Илиан Илиев премина в аут.

В края на двубоя Лукас Салинас се контузи и беше заменен от Николай Николаев. Малко след това в игра влезе и едно от новите попълнения на тима Конър Руан, който направи официален дебют.

С равенството Локомотив събра 34 точки и за момента остава на второто място, но преди мача на ЦСКА-София, който гостува на Славия. Черно море е на седмото място с 21 точки.

Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Даниел Димов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Родриго Абреу Де Са Вилела ( Файсел Касми 63 мин.), Стефан Велев, Илиан Илиев, Пабло Гарсия, Родриго Енрике Сантана Да Силва, Исмаил Иса  (Денислав Ангелов 86 мин.)

Локомотив: Мартин Луков, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Кристиан Гомис, Парвиз Умарбаев (Георги Минчев 78 мин.), Петър Витанов, Момчил Цветанов, Бирсент Карагерен (Конър Руан 90 мин.), Лукас Салинас (Николай Николаев 89 мин.), Димитър Илиев, Кристиан Илич