Локомотив победи с 2:1 Черно море в последното си домакинство за този сезон. Димитър Илиев и Джовани се разписаха за Локо, а голът за Черно море отбеляза Мишаел Алвес.

Двубоят стартира без опасни положения пред двете врати.

В 18-та минута Хоркаш трябваше да спасява удар на Велислав Василев.

В 30-та минута Джовани центрира страхотно към Хорхе Сегура, който засече с глава, но топката излезе в аут.

В 37-та минута Димитър Илиев беше фаулиран от Росен Стефанов. Дузпа обаче не последва и след ВАР.

В 40-та минута удар на Пашеко премина покрай вратата.

Второто полувреме започна с удар на Стефан Велев, който премина над вратата.

Локо отговори с изстрел на Джовани, но и той не беше точен.

В 52-та минута влезлият през втората част младок Петър Андреев направи хубав пробив и подаде към Димитър Илиев, който от границата на вратарското поле не сбърка и откри резултата - 1:0.

В 76-та минута Живко Атанасов върна обречено центриране от фаул, а резервата Мишаел Алвес засече с глава и изравни - 1:1.

В 89-та минута Димитър Илиев поиска дузпа. Този път ВАР се намеси и беше осъден наказателен удар. Джовани не сгреши и направи 2:1.

Локо събра 53 точки и е шести, а Черно море е пети  с 54.

В последния си мач за сезона Локо ще гостува на ЦСКА 1948.

Локомотив: Динко Хоркаш, Джовани Трупе, Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Йосип Томашевич, Христо Иванов, Георги Каракашев, Бабакар Дион, Пиер Зебли, Джовани, Димитър Илиев

Черно море: Георги Георгиев, Виктор Попов, Живко Атанасов, Росен Стефанов, Цветомир Панов, Велислав Василев, Едгар Пашеко, Стефан Велев, Мазир Сула, Арлинд Дакай, Исмаил Иса