Локомотив завърши контролите с победа с 4:0 срещу тима от Втора лига Созопол на "Лаута". Мачът беше и официално представяне на отбора за новия сезон пред феновете на тима.

В 28-та минута най-новото попълнение на тима Бабакар Дион откри резултата.

В 43-та минута отново Дион реализира, след като прехвърли вратаря на Созопол.

В 48-та минута Георги Каракашев направи резултата класически, а в 90-та минута Димитър Илиев оформи крайното 4:0 с прехвърлящ удар също от границата на наказателното поле.

Все още не е ясно бъдещето на вратаря на тима Лукас Рейдър, който не се е появявал в Пловдив от началото на подготовката. Рейдър или ще бъде солено глобен или уволнен дисциплинарно.

Локомотив стартира новия сезон следващата събота, от 18:30ч. с домакинство на Пирин.