Локомотив спечели дербито срещу Левски от 4-ия кръг в елита и отново излезе първи във временното класиране. Джовани откри в 8-та минута, но Рикардиньо изравни в 33-та минута. Джовани даде асистенция за победния гол на Георги Минчев в 40-та минута.

Още в третата минута Жереми Петрис от Левски се контузи и беше принудително заменен от Патрик-Габриел Галчев.

В 8-та минута Джовани получи топката и със страхотен удар от границата на пеналта вкара за 1:0.

В 14-та минута изстрел на Рикардиньо беше уловен от Хоркаш.

В 17-та минута удар на Уелтън затрудни Хоркаш, който изби в корнер.

В 22-та минута след грешка на Паскалев Рикардиньо отне топката и подаде към Марин Петков, който стреля, но Хоркаш отрази удара му.

В 29-та минута Цунами центрира в наказателното поле, където Рикардиньо стреля с глава, но Хоркаш направи страхотно спасяване и изби в корнер.

В 32-та минута Евандро изненада Пламен Андреев и след центриране от фаул топката се удари в гредата.

В 33-та минута Левски успя да изравни, след като Марин Петков пусна в пеналта към Рикардиньо и той изравни резултата - 1:1.

Локо отговори с хубав пробив на Матеус, който завърши с центрира в пеналта и сериозна суматоха в наказателното поле на Левски, Минчев засече с глава, но Каап успя да блокира удара му, след това последва и изстрел на Христо Иванов, който също беше блокиран и топката излезе в корнер.

В 40-та минута Локомотив отново излезе напред в резултата, Джовани получи топката в пеналта и пусна към Георги Минчев, който отблизо реализира за 2:1.

В 48-та минута Дарлан стреля от дистанция, а Хоркаш първоначално не се намеси добре, но след това улови.

В 56-та минута Рикардиньо отблизо стреля, но покрай вратата.

В 60-та минута Марин Петков центрира в пеналта към Рикардиньо, който стреля с глава, но топката не намери очертанията на вратата.

В 83-та минута Дарлан отправи удар от дистанция, който беше спасен от Хоркаш.

В 89-та минута след центриране на Петков от фаул ван дер Каап стреля с глава, но топката излезе корнер.

С успеха Локомотив отново излезе на първото място във временното класиране с 10 точки, а Левски е 4-ти с 6 точки.

Следващият петък Локомотив гостува на Пирин.

В четвъртък Левски гостува на израелския АПОЕЛ Беер Шева в първи мач от третия предварителен кръг на Лигата на конференциите.

Локомотив: Динко Хоркаш, Матеус Силва (Ефе Али 90 + 1 мин.), Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Кристиян Пешов (Калоян Костов 63 мин.), Бабакар Дион, Евандро (Алфа Конте 72 мин.), Христо Иванов, Джовани, Георги Минчев (Георги Каракашев 72 мин.), Димитър Илиев (Петър Андреев 90 + 1 мин.)

Левски: Пламен Андреев, Жереми Петри (Патрик-Габриел Галчев 3 мин.), Келиан ван дер Каап, Хосе Кордоба, Цунами, Марин Петков, Дарлан, Рикардиньо, Асими Фадига (Ивелин Попов 57 мин.), Уелтон, Джауад Ел Джемили (Асен Чандъров 78 мин.)