Локомотив записа трета поредна победа и се справи като домакин с Черно море с 3:0. Дион откри, Карагарен удвои, а Димитър Илиев от дузпа оформи класиката за домакините.

Преди началото на двубоя френската легенда Луис Фернандес, който беше специален гост на двубоя поздрави двата отбора и получи фланелка на Локомотив.

В 8-та минута след центриране от фаул топката достигна до Курьор, който отблизо стреля, но право в Хоркаш и вратарят на Локомотив спаси.

В 12-та минута Локомотив успя да открие резултата, след като Петър Витанов пусна в пеналта към Бабакар Дион, който с хубав удар не остави шансове на Дюлгеров - 1:0.

В 40-та минута Стефан Велев се контузи и беше заменен принудително от Цветомир Панов.

В края на първата част Курьор направи страхотен пропуск, след като остана сам срещу Хоркаш, но беше свирена и засада.

В 59-та минута Дион пусна страхотен пас към Карагарен, който пое на гърди измъкна се от Попов и останал сам срещу Дюлгеров и не му остави никакви шансове за 2:0.

В 68-та минута Локомотив получи дузпа, първоначално Никола Попов даде жълт картон за симулация на Матеус Силва, след като Живко Атанасов го фаулира в пеналта. След консултация с ВАР обаче Попов отмени картона и даде дузпа за Локомотив зад топката застана капитанът Димитър Илиев, който направи паненка и реализира първия си гол за новия сезон - 3:0.

В 81-та минута влезлият само няколко минути по-рано Евандро се контузи и беше заменен от Йосип Томашевич.

В добавеното време Джовани реши да изненада Дюлгеров и стреля директно от пряк свободен удар от неудобна позиция, но топката срещна напречната греда.

С успеха Локомотив събра 21 точки и се изкачи до четвъртото място, а Черно море е пети с 19.

Локомотив няма да има официален мач в следващите две седмици, защото има пауза за националните отбори. В паузата отборът ще играе контрола с Арда.

Локомотив: Динко Хоркаш, Матеус Силва, Мартин Паскалев, Милош Петрович (Тодор Павлов 46 мин.), Александър Василев, Пиер Зебли, Бабакар Дион (Евандро 73 мин. (Йосип Томашевич 81 мин.), Петър Витанов (Джовани 73 мин.), Бирсент Карагарен, Димитър Илиев, Преслав Боруков (Георги Каракашев 46 мин.)

Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Живко Атанасов, Петър Босанчич, Атаир Биаи, Николай Златев (Алекс Фернандес 76 мин.), Закария Беншаа, Стефан Велев (Цветомир Панов 70 мин.), Васил Панайотов, Мазир Сула (Велислав Василев 56 мин.), Матиас Курьор (Исмаил Иса 76 мин.)