Локомотив загуби с 0:2 гостуването си на Берое в Стара Загора и двете попадения за домакините вкара Абубакар Тунгара. Това беше последният мач на тима преди Пловдивското дерби срещу Ботев, което е следващата събота.

Във втората минута удар на Тунгара беше спасен от Хоркаш.

В 19-та минута Карагарен стреля, но много неточно.

В 41-та минута Боруков изведе Матеус, но ударът му премина над вратата, а беше отсъдена и засада.

В 31-та минута удар на Серкан Юсеин премина над вратата.

В 60-та минута Стив Траоре изведе Лукас Мартинс, който стреля, но нацели гредата.

В 62-та минута Берое успя да открие резултата, Мечев прати топката от наказателното поле на Берое към Тунгара, който надбяга Луан, копна топката над Хоркаш и вкара за 1:0.

Веднага след попадението Луан беше заменен принудително от Милош Петрович, след като получи разтежение в опита си да спре Тунгара.

В 85-та минута удар на Мартинс премина покрай вратата.

В 86-та минута Локомотив получи дузпа, след като Лукас Мартинс фаулира Матеус Силва в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. След преглед с ВАР обаче съдията прецени, че е имало симулация и отмени дузпата.

В третата минута на добавеното време Тунгара отбеляза втори гол, след като той беше изведен от Мечев, голмайсторът на Берое напред, навлезе в наказателното поле и не остави шансове на Хоркаш за 2:0.

С поражението Локомотив остана на петото място с 13 точки, а Берое е десети с осем точки.

На 3 септември Локомотив приема Ботев в първото Пловдивско дерби за новия сезон.

Берое: Иван Караджов, Димитър Стоянов, Димитър Пиргов, Георги Динков, Руи Педро Рука, Анисе, Симеон Мечев (Валентино Пулиезе 90 + 5 мин.), Стив Траоре (Спас Георгиев 84 мин.), Абубакар Тунгара, Серкан Юсеин (Луизиньо 76 мин.), Лукас Мартинс

Локомотив: Динко Хоркаш, Матеус Силва, Луан (Милош Петрович 69 мин.), Мартин Паскалев, Йосип Томашевич, Евандро (Христо Иванов 83 мин.), Георги Каракашев (Ивайло Димитров 71 мин.), Пиер Зебли, Бирсент Карагарен (Петър Витанов 68 мин.), Преслав Боруков, Димитър Илиев (Бабакар Дион 68 мин.)