Локомотив се завръща в действителността и ще гостува в Етър в среща от шестия кръг в елита. Двубоят е днес от 17:45ч. на стадион “Ивайло” във Велико Търново.

Локомотив изигра страхотен мач в четвъртък срещу Тотнъм в Пловдив във втория предварителен кръг на Лига Европа. Тимът беше на около 15-та минути от истинско чудо срещу "шпорите", след като поведе с 1:0, но Хари Кейн и компания успяха да обърнат резултата.

Мачът обаче ще е много странен, защото целият състав на Етър беше карантиниран и реално тимът най-вероятно ще излезе с юношите си. От Етър има седем положителни проби за коронавирус. Мачът е и под въпрос, защото РЗИ Велико Търново даде съвет стадионът да бъде затворен. Поне за момента обаче няма становище от БФС и срещата ще се проведе.

В миналия кръг Локомотив загуби от шампиона Лудогорец в Разград с 1:3, а Етър озори Левски в София, но загуби с 1:2.

В класирането Локомотив е шести с 9 точки, а Етър е единственият отбор без точка и е на последното място.

Аут за двубоя за Локомотив е контузеният Дейвид Малембана.