Локомотив завърши с победа 2023-та година и се справи с Пирин у дома с 3:0 в среща от 20-ия кръг в елита. Всички голове паднаха през втората част, като първо Алфа Конте откри в 51-та минута, Бабакар Дион в 54-та удвои, а Георги Минчев 63-та минута от дузпа направи резултата класически. В 74-та минута Аймен Суда изпусна дузпа за Пирин.

В началото на двубоя Джовани стреля, но над вратата.

В 7-та минута и Минчев отправи изстрел, но и той беше неточен.

Последва нов неточен удар на Джовани.

В 14-та минута Бенгюзов изведе чудесно Юго Комано, който излезе сам срещу Хоркаш, но ударът му беше спасен от вратаря на Локо.

В 23-та минута Дион стреля, но Ковальов изби в корнер.

В 36-та минута Александър Дюлгеров стреля, а Хоркаш изби, но имаше засада при тази ситуация.

Три по-късно Алфа Конте стреля, но Ковальов изби.

Последва неточен удар на Минчев с глава.

В началото на втората част Джовани отправи удар, но той беше неточен.

Пирин отговори с неточен изстрел на Иван Тасев.

В 51-та минута Ефе Али центрира в наказателното поле, а Алфа Конте направи странична ножица и откри резултата - 1:0.

Локо удари втори път в 56-та минута, когато Бабакар Дион направи страхотен пробив и с хубав удар в пеналта не остави шансове на Ковальов за 2:0.

Локо можеше да вкара и трети гол, но изстрел на Димитър Илиев срещна напречната греда.

В 64-та минута Мартин Бачев фаулира в пеналта Георги Минчев и Локо получи дузпа. Зад топката застана Минчев, който не сгреши и направи резултата класически - 3:0.

В 69-та минута Аймен Суда беше изведен добре и стреля, но Хоркаш изби в корнер.

В 72-та минута Станислав Костов стреля, но Хоркаш без проблем спаси.

В 74-та минута Иван Тасев беше фаулиран в пеналта от Ефе Али и беше отсъдена дузпа за Пирин. Зад топката застана бившият играч на Локо Аймен Суда, чийто удар беше избит в корнер от Динко Хоркаш.

С победата Локо събра 38 точки и ще зимува на 4-то място, а Пирин завърши годината на 14-то място с 16 точки.

За Локомотив това беше последен мач за 2023-та година. Тимът ще изиграе следващия мач през февруари срещу Арда като гост.

Локомотив: Динко Хоркаш, Oливие Камдем (Кристиян Пешов 84 мин.), Мартин Паскалев (Тодор Павлов 84 мин.), Ефе Али, Ангел Лясков, Бабакар Дион (Петър Андреев 77 мин.), Евандро (Ивайло Иванов 77 мин.), Джовани, Димитър Илиев, Алфа Конте (Христо Иванов 84 мин.), Георги Минчев

Пирин: Максим Ковальов, Христо Попадийн, Александър Дюлгеров, Мартин Бачев, Георги Върбанов, Аюб Абу (Владимир Медвед 62 мин.), Венцислав Бенгюзов (Дмитро Семенив 68 мин.), Иван Тасев (Любомир Тодоров 82 мин.), Аймен Суда, Борис Тютюков (Станислав Костов 62 мин.), Юго Комано (Данаиил Кондраков 82 мин.)