Локомотив загуби тежко гостуването си на Арда в Кърджали с 0:5 в първи мач от 20-ия кръг в елита. Умар Сако, Преслав Боруков, Радослав Цонев от дузпа и на два пъти Ласана Н'диайе вкараха головете за домакините.

В 15-та минута Господинов спаси удар на Петър Витанов.

Последва удар на Преслав Боруков, който беше изчистен от голлинията от Джовани Трупе.

В 27-та минута след центриране от корнер на Иван Тилев Умар Сако успя да засече с коляно и откри резултата - 1:0.

Малко по-късно Тилев отправи опасен удар, който беше спасен от Хоркаш.

Последваха и удари на Светослав Ковачев и Радослав Цонев, които вратарят на Локомотив спаси.

На полувремето Локомотив извърши четворна смяна, а в игра влязоха Милош Петрович, Христо Иванов, Георги Каракашев и Джовани.

В 51-та минута бившият играч на Локо Преслав Боруков излезе сам срещу Хоркаш и отбеляза. Първоначално голът беше отменен заради засада, но след преглед с ВАР се оказа, че засада няма и попадението беше зачетено 2:0.

Почти веднага след това Арда вкара и трети гол. Тунгара излезе сам срещу Хоркаш и вратарят на Локомотив го фаулира. Съдията отсъди дузпа, която Радослав Цонев превърна в гол за 3:0.

В 68-та минута Димитър Илиев отправи хубав удар, който обаче Господинов успя да избие, а след това и да улови топката.

В 78-та минута Абубакар Тунгара изведе чудесно Ласана Н'диайе в наказателното поле и успя да реализира за 4:0.

В 83-та минута Джовани стреля от фаул, но право в Господинов.

В третата минута от добавеното време Локомотив допусна и пети гол. Шахредин Букхолда изведе Ласана Н'диайе сам срещу Хоркаш и той реализира за крайното 5:0.

Със загубата Локомотив е пети с 34 точки, а Арда е на шестото място с 32 точки.

Следващата седмица Локомотив приема съименниците си от София.

Арда: Анатолий Господинов, Деян Лозев, Алекс Петков, Умар Сако, Милен Желев, Илия Юруков (Керимджан Игнатов 88 мин.), Радослав Цонев (Жуниор Палмейрас 72 мин.), Светослав Ковачев (Станислав Иванов 79 мин.), Иван Тилев, Абубакар Тунгара (Шахредин Букхолда 79 мин.), Преслав Боруков (Ласана Н'диайе 72 мин.)

Локомотив: Динко Хоркаш, Джовани Трупе, Мартин Паскалев, Йосип Томашевич (Милош Петрович 46 мин.), Матеус Силва, Пиер Зебли, Бабакар Дион, Димитър Илиев (Ивайло Димитров 71 мин.), Петър Витанов (Георги Каракашев 46 мин.), Денислав Александров (Христо Иванов 46 мин.), Ерик Сорга (Джовани 46 мин.)