Локомотив загуби с 0:1 гостуването си на Лудогорец в Разград. Единственото попадение реализира бившият играч на Ботев Тодор Неделев, а това беше и първи гол за него с екипа на шампионите.

В 5-та минута Игор Тиаго се озова сам срещу Пиргов и голмайстора на шампионите стреля, но ударът беше отразен чудесно от Пиргов в корнер.

След ъгловия удар Педро Нареси засече с глава центрирането, Пиргов спаси, а при добавката Кайо Видал реализира, но заради засада голът беше отменен.

В 10-ата минута отново Видал прати топката във вратата на Пиргов, но и това попадение бе отменено заради засада на Игор Тиаго в хода на атаката.

В 17-ата минута Густаво Нонато от пряк свободен удар не успя да затрудни опитния страж на гостите, а пет минути по-късно Нонато шутира изненадващо от воле, но топката премина над вратата.

В 30-та минута изстрел на Неделев беше спасен от Пиргов.

В 43-та минута Франко Русо пусна дълъг пас към Игор Тиаго, който пък предостави топката за Неделев, който преодоля Пиргов и на опразнената врата реализира за 1:0. Това беше дебютен гол за Неделев, откакто подписа с Лудогорец през зимата.

В 44-та минута удар на Текпетей премина покрай вратата.

В 51-та минута Лудогорец направи уникален пропуск, Текпетей проби и подаде към Игор Тиаго, който остана на празна врата, но вместо да вкара прати топката над вратата.

В 68-та минута Фон Витри отправи опасен удар, който Пиргов изби в корнер.

В 71-та минута Кайо Видал стреля опасно, но покрай вратата.

В 77-та минута Кристиан Мендоса фаулира в наказателното поле Кайо Видал и беше отсъдена дузпа за Лудогорец от съдията Волен Чинков. След преглед с ВАР обаче дузпата беше отменена, а Видал получи жълт картон за симулация.

В 87-та минута Бабакар Дион получи топката в наказателното поле, но би над вратата.

Локомотив е шести с 55 точки на 5 точки от 4-то място, което дава право на участие в бараж за Европа. С победата Лудогорец се върна на върха и отново е на точка от ЦСКА, а през уикенда е именно мачът, който ще определи шампиона - Лудогорец - ЦСКА.

В неделя Локомотив приема Левски.

Лудогорец: Серджио Падт, Аслак Фон Витри, Оливие Вердон, Франко Русо, Гонсало Авила, Густаво Сантана (Спас Делев 57 мин.), Педро Нареси (Мануел Шоу 83 мин.), Бърнард Текпетей (Рай Насименто 74 мин.), Тодор Неделев (Спас Делев 57 мин.), Кайо Видал, Игор Тиаго

Локомотив: Илко Пиргов, Йосип Томашевич, Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Джовани Трупе (Аксел Велев 90 + 2 мин.), Бабакар Дион, Георги Каракашев (Кристиан Мендоса 63 мин.), Христо Иванов, Петър Витанов (Петър Витанов 83 мин.), Димитър Илиев, Ерик Сорга (Иван Михайлов 90 + 2 мин.)