Локомотив загуби гостуването си от 19-ия кръг в елита на Левски с 0:3. Кристиян Димитров откри в 14-та минута, Уелтън в 42-та удвои, а Рикардиньо от дузпа в 85-та оформи крайния резултат.

В началото Бабакар Дион стреля и нацели гредата, но в ситуацията беше свирена засада.

В 6-та минута Уелтън засече центриране на Петри, но ударът му беше неточен.

В 14-та минута Марин Петков центрира, а бившият играч на Ботев Кристиян Димитров засече с глава, а Хоркаш не се намеси добре и топката влетя в мрежата му - 1:0.

Последваха силни минути за Левски и с пропуски се отличиха Андриан Краев, Марин Петков и Асими Фадига.

В 42-та минута Левски вкара втори гол, след като Фадига отне топката в центъра от Христо Иванов. Той подаде към Уелтън, който пое топата и отправи удар в пеналта по трева за 2:0.

В началото на втората част Левски получи дузпа, която след преглед с ВАР съдията Железов отмени.

В 58-та минута Джовани стреля, но над вратата.

В 82-та минута Левски получи дузпа за нарушение на Лео Сена срещу Рикардиньо, а зад топката застана Рикардиньо, който не сгреши за 3:0.

В последните секунди Ивайло Иванов можеше да вкара почетен гол за Локо, но Андреев изби в корнер.

Със загубата Локо е 4-ти с 35 точки, а Левски е 6-ти с 32 точки.

В сряда Локомотив гостува на Лудогорец в сблъсък от осминафиналите в турнира за Купата.

Левски: Пламен Андреев, Цунами (Виктор Любенов 87 мин.), Жереми Петри, Келиан ван дер Кап, Кристиан Димитров, Марин Петков, Уелтън (Патрик-Габриел Галчев 76 мин.), Дарлан Мендес (Асен Чандъров 87мин.), Андриан Краев, Асими Фадига (Асен Митков 66 мин.), Рикардиньо

Локомотив: Динко Хоркаш, Оливие Камдем, Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Ангел Лясков, Христо Иванов (Лео Сена 46 мин.), Евандро (Кристиян Пешов 90 мин.), Джовани (Ивайло Иванов 90 мин.), Бабакар Дион (Петър Андреев 70 мин.), Димитър Илиев, Алфа Конте (Георги Минчев 46 мин.)