Локомотив загуби с 0:1 от Хебър в първата си контрола за 2023-а година. Единственото попадение вкара Стилиян Тисовски още в 6-та минута. Утре тимът заминава на лагер в Анталия. Мачът се играе на стадион "Локомотив".

В 4-та минута Стилиян Тисовски стреля, но Пиргов успя да улови.

В 6-та минута гостите от Хебър откриха резултата. Октай Хамдиев подаде към земя към Тисовски, който от границата на наказателното поле оправи удар и излъга Пиргов за 0:1.

Малко по-късно бившият играч на Локомотив Венсан Марсел отправи удар, но Пиргов спаси.

В 27-та минута Бабакар Дион отправи удар, но той беше слаб и не затрудни вратаря на Хебър.

Малко по-късно бившият играч на Хебър Георги Каракашев можеше да накаже бившите си съотборници, след като беше изведен сам срещу вратаря на гостите, но той успя да избие удара му

В 66-та минута Томашевич отправи удар, който премина над вратата.

В 69-та минута Христо Иванов подаде към Ивайло Димитров, който подаде към Евандро, но ударът беше над напречната греда.

В 84-та минута Костадин Велчев от Хебър беше изгонен, след като влезе остро в краката на Петър Витанов и получи червен картон.

В 90-та минута Ивайло Димитров отправи удар, който рикошира в играч на Хебър и замалко да влезе във вратата на гостите, но излезе в корнер, но след неговото изпълнение не се случи нищо интересно.

Утре Локо заминава на лагер в турския курорт Анталия, където ще изиграе четири контроли.

Локомотив: Илко Пиргов, Матеус да Силва, Луан, Тодор Павлов, Александър Георгиев, Пиер Зебли, Димитър Илиев, Георги Каракашев, Иван Сулев, Бабакар Дион, Ерик Сорга

Хебър: Звонимир Микулич, Осира Корнел, Камен Хаджиев, Муса Сила, Роберт Мазан, Венсан Марсел, Стилиян Тисовски, Октай Хамдиев, Лорен Маржурин, Ивайло Михайлов