Локомотив загуби с 1:2 гостуването си на Черно море във Варна. Васил Панайотов откри в 31-та минута, а в 36-та Матеус Силва изравни. В края на първата част Димитър Илиев изпусна дузпа, а домакините стигнаха до победата след гол на Живко Атанасов в 72-та минута.

В 6-та минута Мазир Сула стреля, но покрай вратата.

В 12-та минута Матеус Силва игра с глава и затрудни Дюлгеров, а при добавката Димитър Илиев не успя да открие резултата.

В 17-та минута Едгард Пачеко стреля от дистанция, а Хоркаш изби в корнер.

В 21-та минута Пачеко центрира към Атанас Илиев, който стреля с глава, но Хоркаш улови.

В 31-та минута домакините откриха Едгард Пачеко засече с глава засече Васил Панайотов

В 35-та минута Ерик Сорга излезе сам срещу Дюлгеров, но не успя да го преодолее.

Локомотив изравни в 36-та минута, след като Матеус намери чудесно Джовани и той не сгреши за 1:1.

В добавеното време на първата част Димитър Илиев беше фаулиран от Васил Панайотов в пеналта. Първоначално Георги Давидов не отсъди дузпа, но след преглед с ВАР беше отсъден наказателен удар. Капитанът на Локомотив Димитър Илиев обаче изпусна дузпата, след като Иван Дюлгеров успя да я избие в корнер.

В 63-та минута Алекс Фернандес вкара, след като изненада Хоркаш с удар от дистанция. Ситуацията беше прегледана продължително от ВАР, защото преди Фернандес да вкара имаше съмнение за нарушение на Стефан Велев срещу Ерик Сорга. Георги Давидов отмени гола и отсъди нарушение срещу нападателя на Локомотив.

В 72-та минута Черно море поведе след центриране от корнер Стефан Велев игра с глава, получи се рикошет и топката достигна до Живко Атанасов, който отблизо с глава реализира за 2:1.

В добавеното време Матеус можеше да изравни, бразилец опита прехвърлящ удар, но Дюлгеров спаси.

Със загубата Локомотив беше изместен именно от Черно море. Пловдивчани са шести с 43 точки, а Черно море е четвърти с 45 точки.

В събота Локо гостува на ЦСКА 1948.

Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов (Мартин Дичев 79 мин.), Васил Панайотов, Стефан Велев, Едгард Пачеко (Николай Златев 90 + 3 мин.), Алекс Фернандес (Велислав Василев 90 + 3 мин.), Мазир Сула (Даниел Димов 79 мин.), Атанас Илиев (Исмаил Иса 70 мин.)

Локомотив: Динко Хоркаш, Матеус Силва, Милош Петрович, Тодор Павлов (Георги Каракашев 76 мин.), Мартин Паскалев, Йосип Томашевич (Денислав Александров 84 мин.), Пиер Зебли (Христо Иванов 46 мин.), Петър Витанов, Джовани, Ерик Сорга (Ивайло Димитров 84 мин.), Димитър Илиев (Бабакар Дион 76 мин.)