Локомотив загуби с 0:3 домакинството си на Левски в среща от първата шестица. Головете за Левски отбелязаха Рикардиньо, Ивелин Попов и Филип Кръстев, а със загубата Локо загуби шансовете за 4-то място, което пък Левски почти сигурно си осигури с тази победа.

Още в началните секунди Уелтън напредна и навлезе в пеналта, но ударът му премина покрай вратата.

Малко по-късно последва и неточен удар на Роналдо.

Последва и нов удар на Роналдо, след който се стигна до корнер, а след ъгловия удар двама играчи на Левски се разминаха с топката и не успяха да отправят удар.

В 18-та минута Рикардиньо се откъсна и щеше а излезе сам срещу Илко Пиргов, който излезе и го пресрещна, но и фаулира бразилеца извън наказателното поле. Пиргов получи жълт картон в ситуацията, а Левски изпълни фаул, след който не се случи нищо интересно.

В 30-та минута изстрел на Дион премина над вратата.

Последва нов удар на Дион, който беше уловен от Андреев.

В 36-та минута Левски откри след жестока грешка на Илко Пиргов. Вратарят на Локомотив се озова срещу трима играчи на Левски, но вместо да изчисти тръгна да залъгва играчите на Левски и Рикардиньо му отне топката и реализира на опразнената врата - 0:1.

В 41-та минута Левски удвои, след като Андриан Краев засече с глава центриране от корнер и Пиргов изби удара му, но при добавката отблизо Ивелин Попов реализира - 0:2. След гола капитанът на Левски направи много грозна постъпка и провокира феновете на Локо с жестове, а след това се стигна и до напрежение между футболистите на двата отбора, а Попов получи жълт картон.

Последва и удар на Уелтън, който беше избит от Пиргов.

През втората част се изсипа силен дъжд над стадиона и това затрудни действията на играчите, които рядко организираха добри атаки.

В 75-та минута Сегура получи много добре топката в наказателното поле, но неговият удар беше блокиран от бранител на Левски и топката излезе в корнер, а след него Андреев боксира топката и предотврати опасността пред вратата си.

В 79-таминута след грешка на Сегура Филип Кръстев се озова сам срещу Пиргов и пусна топката елегантно покрай Пиргов - 0:3.

В 83-та минута Джовани стреля от фаул, но Андреев изби.

В 87-та минута изстрел на Пиер Зебли премина опасно покрай вратата на Андреев.