Локомотив победи като гост с 2:0 Арда в среща от 22-ия кръг в efbet Лига. Пловдивчани откриха чрез Кристиан Илич, а Димитър Илиев оформи крайния резултат. Така тимът взе много важна победа и увеличи дистанцията между Арда в битката за топ 3 на пет точки.

В 25-та минута Малембана затрудни Караджов след удар от пряк свободен удар, но изстрелът му беше избит в корнер от вратаря на домакините.

В 33-та минута Кристиан Илич пусна към Димитър Илиев с пета и капитанът на Локомотив

В 47-та минута Локомотив откри резултата. Димитър Илиев подаде към Кристиан Илич, който стреля от около 13 метра в наказателното поле, като топката рикошира и в крака на Александър Георгиев и се удари в напречната греда и влезе в мрежат на Караджов за 0:1.

Последва удар на Делев, но Пиргов улови.

В 54-та минута Локомотив удвои преднината си, влезлият само секунди по-рано Иван Тилев сгреши като остави топката за Караджов, а Димитър Илиев се възползва от това стигна до топката, преодоля Караджов и на опразнената врата направи 0:2.

В 56-та минута Лъчезар Котев стреля от над 20 метра, но отново Пиргов внимаваше и спаси.

В 80-та минута удар с глава на Минчев премина над вратата.

В последните секунди Пламен Крумов стреля от фаул, но ударът му премина покрай вратата.

С успеха Локомотив събра 43 точки и мина ЦСКА, който играе утре в Стара Загора, а двата тима са с равни точки. Арда е на четвъртото място с 48 точки.

Арда: Иван Караджов, Деян Лозев (Милен Желев 84 мин.),, Алекс Петков (Иван Тилев 53 мин.), Никола Таравел, Александър Георгиев, Лъчезар Котев (Румен Руменов 61 мин.), Емил Мартинов, Иван Тилев, Румен Руменов, Спас Делев, Тонислав Йорданов

Локомотив: Илко Пиргов, Кристиан Гомис, Давид Малембана, Диниш Алмейда, Бирсент Карагарен, Парвизджон Умарбаев, Петър Витанов, Момчил Цветанов, Лукас Салинас (Парвиз Умарбаев 75 мин.), Димитър Илиев (Конър Руан 87 мин.), Кристиан Илич (Николай Николаев 90 + 2 мин.), Георги Минчев