Локомотив записа важен успех в борбата за топ 6, след като победи с 3:1 Спартак Варна у дома. Джовани откри от дузпа в 7-та минута, Луан изравни в 44-та минута, но след голове на Мартин Паскалев в 68-та минута и Димитър Илиев в самия край на двубоя тимът достигна до успеха.

Локо откри в началото на срещата, когато Роберто Хименез игра в наказателното поле. Първоначално съдията не даде дузпа, но след преглед с ВАР я отсъди и тя беше реализирана от Джовани - 1:0.

В 13-та минута Ромеш Ивей отправи удар, но той премина над вратата.

В 16-та минута Димитър Илиев опита атрактивно да прехвърли Дичевски, но ударът ме премина покрай вратата.

Две минути по-късно Джовани стреля от фаул, но Дичевски улови.

В 23-та минута Матеус Силва центрира, а Дион засече, но топката срещна гредата.

В 41-та минута Ромеш Ивей изведе страхотно сам срещу Хоркаш Баланюк, който отправи удар, но Витанов успя да избие от голлинията в корнер.

В 44-та минута Роберто Хименес центрира в наказателното поле, а бившият играч на Локомотив Луан засече с глава и изравни. Любопитно е, че бразилецът играе под наем до края на сезона в Спартак от Локо, но подразни феновете на Локомотив, след като се израдва пред тях.

В добавеното време на първата част Баланюк стреля от дистанция, а Дичевски улови.

В 59-та минута Беланюк беше изведен чудесно и получи топката на около 7 метра от вратата на Хоркаш, но направи пропуск и прати топката над вратата.

В 65-та минута Мартин Паскалев засече от фаул центриране с глава, но Дичевски улови.

Малко по-късно в 69-та минута Локомотив успя да открие Денислав Александров центрира в наказателното поле, а Матеус продължи с глава към Паскалев, който от втория си опит успя да реализира - 2:1.

В 72-та минута Пламен Димов влезе остро в краката на Джовани и първоначално съдията му даде само жълт картон, но след преглед с ВАР той ги изгони, защото бранителят беше последен в защита, а и нарушението беше много грубо.

В 90-та минута влезлият само 9 минути преди това Родни Антуи се контузи и беше заменен принудително от Ивайло Климентов.

В първата минута от добавеното време Денислав Александров отправи опасен удар, който прелетя покрай вратата.

В самия край на мача влезлия само секунди по-рано юноша на Локомотив Петър Андреев изигра много добре ситуацията и се озова сам срещу Дичевски, но би в него и вратарят спаси, атаката продължи, след като топката достигна до Димитър Илиев и той реализира за 3:1.

В класирането Локомотив е шести с 46 точки, а Спартак Варна е на последното място с 16 точки.

Във вторник Локомотив гостува на Славия.

Локомотив: Динко Хоркаш, Йосип Томашевич, Матеус Силва, Мартин Паскалев, Хорхе Сегура (Милош Петрович 85 мин.), Бабакар Дион (Денислав Александров 62 мин.), Георги Каракашев (Христо Иванов 62 мин.), Петър Витанов, Джовани (Петър Андреев 90 + 2 мин.), Димитър Илиев, Ерик Сорга (Ерик Сорга 46 мин.)

Спартак Варна: Иван Дичевски, Александър Цветков (Румен Руменов 81 мин.), Александър Беолусов, Виктор Митев, Денис Баланюк (Родни Антуи 81 мин. (Ивайло Климентов 90 мин.), Евандро (Лерой Микелс 63 мин.), Иван Йорданов, Ивей Ромееш, Луан, Пламен Димов, Роберто Хименез