Локомотив победи Славия с 2:1 като гост и вече е все по-близо и на практика да си осигури място в първата шестица в елита. Евандро откри в 42-та минута, а Тони Тасев в 70-та изравни. Победата за гостите от Пловдив донесе Димитър Илиев с гол в 72-та минута.

В 19-та минута Евандро стреля от фаул, а Вуцов беше затруднен и изпусна топката, но все пак я улови и се справи със ситуацията.

В 33-та минута Иван Минчев стреля в пеналта, но топката срещна напречната греда, а Тодор Павлов направи решителна намеса и изчисти топката преди Владимир Николов да играе с нея и да я вкара в опразнената врата.

В 42-та минута Локомотив успя да открие, дълго подаване на Ангел Лясков достигна до Евандро, а Вуцов излезе нерасчетано, размина се с топката и остави бразилеца на празна врата и той не сгреши за 0:1.

В края на първото полувреме имаше скандал между треньора на Славия Златомир Загорчич и част от феновете на Славия. Като треньорът на домакините отиде до трибуните да се разправя с привържениците.

През втората част официален дебют за Локо направи най-новото попълнение Мартин Петков, който замени на полувремето Мартин Райнов.

В 51-та минута Тони Тасев стреля с глава, но Вуцов улови.

В 70-та минута Славия успя да изравни резултата. След центриране на Ертан Томбак в пеналта Тони Тасев засече с глава за 1:1.

Само две минути по-късно Локо пак поведе, след като Мичи Нтело успя да намери на добра позиция Димитър Илиев, който на точката на дузпата успя да прати топката неспасяемо по земя във вратата на Вуцов за 1:2.

След тази ситуация Нтело се контузи и беше заменен от Йоан Баи.

В 83-та минута Евандро стреля, но неточно.

С успеха Локо събра 47 точки и е на 4-то място, а Славия е на 10-та позиция с 29 точки.

Сега предстои пауза за националните отбори, а Локомотив ще играе в следващата си среща на 30 март, когато приема Лудогорец.

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Велко Йеленкович, Ивайло Марков (Мартин Георгиев 90+1 мин.), Венцислав Керчев, Емил Мартинов (Ерол Дост 80 мин.), Иван Минчев, Чунг Нгуен До, Емил Стоев (Кристиан Добрев 59 мин.), Тони Тасев (Роберто Райчев 80 мин.), Владимир Николов (Мартин Сораков 80 мин.)

Локомотив: Кристиан Томов, Ефе Али (Ивайло Иванов 46 мин.), Хорхе Сегура, Тодор Павлов, Оливие Камдем, Мартин Райнов (Мартин Петков 46 мин.), Евандро (Мартин Паскалев 89 мин.), Ангел Лясков, Димитър Илиев, Бабакар Дион (Христо Иванов 90+2 мин.), Мичи Нтело (Йоан Баи 74 мин.)

Снимка: Спортал