Локо с впечатляваща победа на "Армията", Минчев с хеттрик

"Смърфовете" нанесоха първа загуба в първенството на ЦСКА

София 31.10.2021 18:35 10162 0
Локо с впечатляваща победа на

Локомотив записа победа с 3:1 като гост на ЦСКА. Георги Минчев се отличи с хеттрик за по-малко от 20 минути, а голът за домакините вкара Йоан Баи. Това беше и първа загуба за ЦСКА през новия сезон в първенството.

Още преди началото на двубоя феновете на двата отбора се сбиха като феновете на ЦСКА слязоха на пистата и се насочиха към гостуващия сектор, където имаше сериозен бой между феновете. Все пак срещата започна макар и със закъснение.

В 18-та минута Петър Витанов се контузи и беше заменен от Емил Янчев.

В 38-та минута Вилдсхут стреля, но Реадер спаси.

Последва и неточен удар на Мухар в края на полувремето.

В 49-та минута Локомотив откри, Томашевич центрира, а Минчев успя да засече с глава за 0:1.

В 55-та минута след изпълнение на корнер Тибо Вион подари топката на Минчев и той отблизо реализира за 0:2.

В 67-та минута Димитър Илиев се измъкна чудесно по фланга и центрира в пеналта, където Георги Минчев отбеляза своя хеттрик, засичайки с глава - 0:3.

В 77-та минута удар на Ахмедов беше спасен от Бусато.

В 84-та минута Георги Йомов пусна хубав пас с външен към Йоан Баи и той отблизо реализира за 1:3.

Така Локомотив записа впечатляващ успех и нанесе първа загуба през новия сезон в първенството на ЦСКА.

В класирането Локомотив е дели шестото място с Берое с по 17 точки, а ЦСКА е трети с 23 точки.

Следващата неделя Локомотив гостува на Лудогорец в Разград.

ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов, Юрген Матей, Томас Лам, Тибо Вион (Йоан Баи 59 мин.), Карол Метс (Ахмед Ахмедов 69 мин.), Карло Мухар (Жеферсон 69 мин.), Георги Йомов (Федерико Варела 86 мин.), Греъм Кери, Яник-Сони Вилдсхут (Амос Юга 59 мин.), Жорди Кайседо

Локомотив: Лукас Реадер, Кристиан Гомис, Олексей Биков, Мартин Паскалев, Бирсент Карагарен, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов (Емил Янчев 18 мин.), Йосип Томашевич, Лукас Салинас (Айвън Ангелов 81 мин.), Димитър Илиев, Георги Минчев (Артур Крачун 90 мин.)