Локо завърши редовния сезон с равенство 1:1 срещу ЦСКА 1948. Тодор Павлов откри за пловдивчани, но бившият играч на "смърфовете" Бирсент Карагарен изравни.

Така Локо влиза като четвърти в първата шестица, а ЦСКА 1948 остана извън първата шестица и ще играе в плейофната група между 7-мо и 10-то място.

Преди началото на двубоя спортният директор на Локо Илко Пиргов награди с фланелка с номер 100 Ангел Лясков по случай 100-ия му мач в елита.

Още във втората минута Карагарен имаше добра възможност да вкара, но би покрай вратата.

В 18-та минута Симеон Василев центрира към Емил Ценов, който засече с глава, но Томов отрази удара му.

В 24-та минута Талис стреля, а ударът му срещна напречната греда.

В 32-та минута Карагарен преодоля Томов и стреля в опразнената врата, но Тодор Павлов от голлинията успя да избие.

В 40-та минута Карагарен имаше нова възможност, но ударът му премина покрай вратата.

В началото на втората част Камдем стреля, но покрай вратата.

След това Райнов също стреля неточно.

Последва изстрел на Карагарен, който беше спасен от Томов.

В 53-та минута Локо откри, Димитър Илиев центрира в пеналта за Тодор Павлов, който овлядя на гърди и с със страхотен изстрел от воле вкара за 1:0.

Две по-късно Мичи Нтело отправи удар с пета, но той срещна гредата.

В 59-та минута Ефе Али сгреши и Бирсент Карагарен отне топката, излезе сам срещу Томов и го преодоля за 1:1.

В 85-та минута удар на Димитър Илиев беше изчистен от голлинията.

В края последва удар на Нтело, който беше избит в корнер от вратаря на ЦСКА 1948.

Локо влиза в шестицата като четвърти с 55 точки на една точка пред Левски, а ЦСКА 1948 е 7-ми с 43 точки.

Локомотив: Кристиан Томов, Ефе Али, Хорхе Сегура, Тодор Павлов, Оливие Камдем, Мартин Райнов, Христо Иванов, Ангел Лясков, Бабакар Дион, Димитър Илиев, Мичи Нтело

ЦСКА 1948: Петър Маринов, Стив Фуртадо, Теодор Иванов, Росен Божинов, Реян Даскалов, Талис Енрике, Емил Ценов, Бирсент Карагарен, Педриньо, Радослав Кирилов, Симеон Василев