Локомотив Пд отново доказа, че за момента е един от най-стойностните ни отбори в първенството на efbet Лига. Черно-белите победиха с 3:2 като гости новака Царско село, който през сезона оставя отлични впечатления с играта си. Тимът на Бруно Акрапович не подложи под съмнение класата и превъзходството си и загатна, че може да играе решаваща роля през настоящата кампания. Гол при официалния си дебют вкара португалския защитник Динис Алмейда. Локо можеше да спечели по-убедително, след като поведе с 3:0, но допусна два гола в самия край на мача.

Локо бе по-добрият тим през целия мач и заслужено се поздрави с категорична победа. Още в началото Георги Илиев пропусна добра възможност за черно-белите, които откриха в 19-ата минута след автогол. Парвиз Умарбаев центрира блестящо към втора греда,  там Дейвид Малембана се извиси, топката се удари в рамото на Георги Хашев и влетя във вратата на Мартин Димитров.

Локо нанесе решителния си удар само в началото на второто полувреме само в рамките на 3 минути. В 50-ата влезлият след почивката Алмейда вкара с глава след центриране след корнер, а в 53-ата Ален Ожболт направи резултатът класически. Той разигра комбинация с Карагарен, който му подаде и словенецът бе безпощаден. В 65-ата минута домакините можеха да намалят, но удар на Серкан Юсеин от фаул срещна гредата. В 84-ата минута Карагарен финтира двама защитници и пропусна от отлична позиция, а две минути по-късно Минчев намали на 1:3 от спорна дузпа, отсъдена за нарушение на Алмейда срещу Кордейро. В добавеното време Антуи фиксира крайното 2:3

ЦАРСКО СЕЛО - ЛОКОМОТИВ (ПД) 2:3

0:1 Хашев (19 аг)

0:2 Алмейда (50)

0:3 Ожболт (53)

1:3 Минчев (86 д)

2:3 Антуи (90)

ЦАРСКО СЕЛО: Мартин Димитров, Мартин Кавдански, Ивайло Марков, Георги Хашев, Густаво Карбониери, Реян Даскалов, Серкан Юсеин, Божидар Кацаров, Веселин Минев, Родни Антуи, Георги Минчев

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Дейвид Малембана, Стивън Езе, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Барсент Карагарен, Йосип Томашевич, Георги Илиев, Димитър Илиев, Ален Ожболт