Локомотив победи с 3:2 Лудогорец в драматична среща на на "Лаута". Анисе откри в 17-та минута, а Цветанов и Илиев направиха пълен обрат до края на първата част. Кешерю от дузпа изравни, а победния гол за "смърфовете" реализира Лукас Салинас.

В 13-та минута удар на Димитър Илиев премина покрай вратата.

В 17-та минута Абел Анисе открадна топка в центъра на терена и подаде км Десподов, който подаде към Анисе и той мадагаскарецът откри резултата - 1:0.

В 22-та минута удар на Минчев с глава премина покрай вратата.

В 25-та минута Текпетей не успя да засече центриране на Кешерю на опразнената врата, а след това и последва опасен удар на бившият играч на Шалке 04, който беше спрян от играч на Локомотив и топката премина в корнер.

В 41-та минута при първата си по-сериозна атака Локомотив успя да изравни. Салинас изведе чудесно към Момчил Цветанов, който реализира за 1:1.

Локо направи пълен обрат само две минути по-късно в 43-та минута. Димитър Илиев прехвърли Ренан от границата на наказателното поле, а вратарят на шампионите дори и не мръдна - 2:1.

В 53-та минута Лудогорец получи дузпа за нарушение на Кристиан Гомис срещу Текпетей. Кешерю реализира наказателния удар и се стигна до 2:2.

В 60-та минута Умарбаев центрира към Диниш Алмейда, който засече с глава, но топката срещна гредата.

В 62-та минута Десподов напредна и отправи удар, но той премина покрай вратата.

В 70-та минута опасен удар на Кешерю премино покрай вратата.

В 76-та минута Локомотив изпусна чудесна положение, след като Салинас пусна пас към Диниш Алмейда, който трябваше да засече топката в опразнената врата, след като се хвърли на шпагат, но не успя и резултатът остана 2:2.

Само две минути по-късно "смърфовете" излязоха отново напред в резултата. Малембана стреля от фаул, а Ренан изпусна топката, а при добавката Салинас не сгреши и реализира за 3:2.

В края на двубоя официален дебют за Локомотив направи юношата Иван Арамазов, който замени героя Лукас Салинас.

В последните секунди опасен удар на Каули беше спасен от Луков.

Следващият петък Локомотив ще приеме Етър в среща от първенството.

С успеха Локомотив отново е втори с 37 точки, а Лудогорец е първи с 42 точки.

Локомотив: Мартин Луков, Кристиан Гомис, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Бирсент Карагарен, Парвизджон Умарбаев (Дейвид Малембана 63 мин.), Петър Витанов, Момчил Цветанов (Конър Руан 63 мин.), Лукас Салинас (Иван Арамазов 90 + 1 мин.), Димитър Илиев (Николай Николаев 87 мин.), Георги Минчев

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Антон Недялков, Кирил Десподов (Елвис Ману 80 мин.), Абел Анисе (Мавис Чибота 80 мин.), Светослав Дяков (Стефан Баджи 40 мин.), Джордан Икоко, Оливие Вердон, Клауду Кешерю, Жосуе Са, Бернард Текпетей (Пиерос Сотириу 66 мин.), Каули Оливейра